Toitlustus

Meie leivanumber on Lääne-Saaremaale omane traditsiooniline toit – soolane pannileib dipikastmega. Tavapäraselt küpsetatati pannileiba talvisel ajal laupäevaõhtuti saunajärgseks toidukorraks – pannileib pandi ahju, saunast tulles oli söök valmis. Pannileiba valmistati ka tähtpäevadeks, talguteks ja nn tuhlilöpetiseks – päeval, mil kogu kartulisaak on üles võetud. Pannileiva küpsetamine oli jõukohane igale perenaisele. Kindlat retsepti ei ole, iga pere teeb pannileiba omal moel. Maitse-eelistused tulenevad pere toitumisharjumustest ja söögivalmistaja oskustest. Olulisel kohal on ka nostalgia – lapsepõlvekodust meelde jäänud maitsed panevad ka nooremad põlvkonnad pannileiba küpsetama.

Mere lähedus loob soodsad võimalused saada kohalikelt kaluritelt värsket toorainet, millest valmistada maitsvaid kalapraade – ahjulest, kalavorm, küpsetatud forell. Lihaarmastajatele võime valmistada lambalihapada koduaia juurviljadega või teha erinevaid roogasid metsloomalihast. Magustoiduks pakume koduseid kooke ja söögi kõrvale on keelekastmeks isetehtud mahlad. Talus ka oma naturaalne allikavesi.

Suured wok- ja paellapannid võimaldavad suvisel ajal teha süüa kuni 100-le inimesele, seega on meie talu sobiv koht nii peredele kui ka sünnipäevadeks, pulmadeks, kokkutulekuteks ja firmadele ürituste korraldamiseks.